Pomóż dzieciom cierpiącym na rzadkie choroby! Wzmocnij ich prawa

„Help children with rare diseases! Strengthen their rights!” (ang. „Pomóż dzieciom cierpiącym na rzadkie choroby! Wzmocnij ich prawa!”) – pod takim hasłem Ambasador Fundacji Care-for-Rare – Jörg Richter przemierza wszystkie kraje graniczące z Niemcami. Wartym podkreślenia jest, iż całą tę trasę pokonuje rowerem odwiedzając przy tym dzieci cierpiące na rzadkie choroby, ich rodziców oraz personel medyczny, który otacza opieką wyżej wymienionych chorych. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problemy dotyczące ludzi, którzy nie zawsze mają dostęp do odpowiedniej opieki medycznej, a spowodowane jest to rzadkością występowania ich chorób. Szczególnie jeśli dotyczy to dzieci.

Nie jest to pierwsza tego typu akcja przeprowadzona przez Jörga – w 2018 r. odbył on podobną podróż z San Francisco do Nowego Jorku, w 2017 r. z Monachium do Madrytu, a w 2015 r. z zachodniego na wschodnie wybrzeże Ameryki Północnej.

W dniach 21-22.08 mieliśmy przyjemność gościć Jörga w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 naszej Komendy. Opowiedział on o swoim projekcie, oraz skorzystał z możliwości noclegu przed wyruszeniem w dalszą cześć trasy. Warto nadmienić, iż Jörg jest emerytowanym, niemieckim strażakiem.